ثبت شركت در تهران

ثبت شركت در تهران

ثبت برند کاج | راهنمای ثبت علامت تجاری لوگو و آرم

سه شنبه سیم 2 1399

ثبت برند یک امتیاز معتبر است که گرفتن این مزایا از اداره کل مالکیت معنویامکان پذیر است، که تولید کنندگان و صاحبان مشاغل برای محصولات خودشان اسمی را انتخاب می کنند که بعد از شناخته شدن توسط بازار هدف (مشتریان ) ، شناخته و مطرح می شود.

پایه اولیه برای انجام فعالیت و تولید کردن محصولات انتخاب نمودن اسم تجاری و ثبت برند مخصوص به جهت جلوگیری از کپی شدن نام به واسطه  سایرین می باشد. بعد از ثبت برند برای محصول اول به دلیل استقبال به فکر ثبت برند های بعدی هم می افتند.

همچنین این امکان وجود دارد که نام برند خود را که ثبت نمودید به صورت انحصاری در صنف خود فعالیت کنید و امکان کپی برداری استفاده را از رقبای همصنف خود بگیرید.

نکته ۱ :لوگوی ثبت شده برای برند می بایست برازنده و بیان گر موضوع فعالیت باشد و نوع لوگو کاملا ساده و قابل فهم و در ذهن ماندگار باشد.

نکته ۲ : اسم انتخاب شده برای برند نباید معروف باشد.

نکته ۳ : اگر اسمی که برای فعالیت تجاری انتخاب می کنید پنچاه درصد وجه تشابه با یک برند دیگر باشد امکان ثبت کردن در اداره ثبت وجود نخواهد داشت.

نکته ۴ : در اداره ثبت اسم یک منطقه جغرافیایی قابل ثبت در اداره ثبت نیست.

۱) همه چیز در مورد ثبت برند

دیکشنری های معتبر معانی مشابهی برای واژه برند (Brand) همچون مارک (برچسب)، نشان ویژه، علامت، نشان تجارتی و … ذکر کرده اند.

انجمن بازاریابی آمریکا برند را علامت، اسم، طرح یا ترکیبی از اینها می داند که به منظور شناسایی کالای شرکتی از کالاهای شرکت های رقیب ثبت و مورداستفاده قرار می گیرد.


 

در حقیقت هر شرکتی که اقدام به گزینش و ثبت برند تجاریمی کند محصولات خود را متمایز از سایر محصولات مشابه بازار می نماید. تمایزی که به هنگام دیدن یا شنیدن نام آن علامت تجاری می تواند یاد آور خصوصیات و ویژگی های مخصوص آن محصول باشد.

بنابراین برند تنها یک نام یا یک علامت نیست بلکه شاخصه ای برای شناساندن شما در بازارهای ملی و جهانی است.

موضوع برند و استفاده از آن بر روی انواع محصول به حدی در جامعه جایگاه ویژه ای دارد که برخی افراد استفاده از برند خاصی را نشان از ویژگی ها و خلقیات به خصوص در فرد مصرف کننده می دانند. از این رو همواره برندهایی محبوب بوده اند که اکثریت افراد جامعه آنها را ارزشمند می دانند.

با توجه به مسائل گفته شده شاید بیشتر و بهتر از حساسیتی که در مورد انتخاب و ثبت برند وجود دارد، آگاه شده اید.

آنچه که باعث معروفیت برند شما پس از ثبت خواهد شد نه تنها منحصر به فرد بودن آن بلکه جذابیت، تناسب، قدرت انتقال مفهوم و … آن است.

برندهای شناخته شده در بازار از طرفی سبب ایجاد اطمینان در فرد به هنگام خرید می شوند به گونه ای که فرد احساس ریسک وخطر کمتری می کند چرا که از کیفیت محصولی که خریداری می کند آگاه است. شرکت های نوبنیاد بایستی توجه داشته باشند که اولین قدم در موفقیت آنها حس اعتمادی است که در مصرف کننده ایجاد می کنند و این حس با ثبت برند و نشان تجاری می تواند در سریع ترین زمان ممکن در جامعه هدف ایجاد شود.

۲) چه شرکت هایی می توانند اقدام به ثبت برند نمایند؟

شرکت هایی همچون آنچه که در ذیل آمده است می توانند اقدام به ثبت برند نمایند:

 •  شرکت های صنایع شیمیایی
 • شرکت های مصنوعات فلزی
 • شرکت های تولید دستگاه های صنعتی، فنی و علمی
 • شرکت های تولید مصنوعات نساجی
 • شرکت های لوازم ورزشی و انواع اسباب بازی
 • شرکت های تولید و عرضه مواد غذایی
 • شرکت های تولید و عرضه محصولات کشاورزی
 • و …


۳) چه برندی را نمی توان ثبت کرد؟

برندهایی که مجوز ثبت برای آنها صادر نمی شود غالبا یکی از ایرادات مذکور در ذیل را در بر دارند:

 1. برندهایی که در آنها از علایم رسمی کشور استفاده شده است همچون نشان جمهوری اسلامی ایران یا آرم هلال احمر و …
 2. برندهایی که پیش از این ثبت شده اند (برای مواجه نشدن با این مشکل استعلام برند قبل از ثبت به صورت حضوری یا آنلاین، توصیه می شود)
 3. برندهایی بر خلاف عفت عمومی یا نظم جامعه
 4. برندهایی که در آنها عباراتی منسوب به ایران همچون انقلاب یا دولت و … وجود داشته باشد
 5. برندهایی که عبارت به کار رفته آنها به صورت کلی یا عمومی باشد مانند پارچه و …

 

 

۴) آیا اجباری در ثبت برند وجود دارد؟

قانون تجارت کشور ثبت برند را جز در موارد زیر برای هیچ شرکت یا واحد تولیدی، خدماتی و تجاری اجبار نکرده است:

 1. ثبت برند لوازم آرایشی که به صورت مستقیم روی پوست استفاده می شوند
 2. داروهای مخصوص مورد استفاده اطبا
 3. محصولات غذایی عرضه شده در بسته بندی یا ظروف مخصوص
 4. نوشیدنی ها و آب های گازدار

 


۵) مزایای ثبت برند

 ۵ – ۱ ) ثبت برند به نوعی حق استفاده از آن را منحصر به شرکت یا واحد خدماتی شما می کند.

مسلما هر شرکتی برای شناخته شدن برند خود چه در سطح ملی و چه در سطح جهانی تلاش زیادی می کند. این تلاش برای شناخته شدن می تواند با روش هایی چون افزایش کیفیت محصول، بالا بردن سطح خدمات، بازاریابی موثر و تبلیغات گسترده میسر شود.

اما در این میان توجه داشته باشید که شرکتهای سودجوی بسیاری وجود دارد که با اطلاع یافتن از عدم ثبت برند شما ممکن است از محبوبیت آن در بازار برای پیشبرد مقاصد خود استفاده کنند و محصولات خود را به اسم شرکت شما و با استفاده از برندتان در بازار به فروش برسانند.

در این صورت شما حتی در صورت آگاه شدن از این موضوع نیز نمی توانید برای مقابله با آن اقدام قانونی نمایید چرا که زمانی مطابق قانون تجارت کشور استفاده از برندی خاص منحصر به شرکت شماست کهبا طی روال قانونی آن را به ثبت رسانده باشید. پس برای حفظ محبوبیت برند ومحصولات خود ثبت برند را فراموش نکنید.

 ۵ – ۲ ) ثبت برند باعث حفظ و تلاش برای بهبود کیفیت محصول می شود.

وقتی برندی به ثبت رسید و طرفداران خاصی را به خود جلب کرد شرکت برای عدم کاهش مشتریان و حتی افزایش روزافزون آنها مجبور به حفظ کیفیت و در بعضی مواقع افزایش کیفیت محصول است.

رضایت مشتری در هر صنفی بزرگترین تبلیغ برای آن محسوب می شود، با تلاش در جهت افزایش کیفیت محصول در حقیقت درصد رضایت مشتریان را بالا برده و از این رو نوعی تبلیغ فرد به فرد ایجاد میکنید؛ تبلیغی که نتیجه آن جز سود کلان برای شرکت چیز دیگری نیست.

 ۵ – ۳ ) ثبت برند جهت دریافت وام و تسهیلات مالی برای شرکت مفید است.

با ثبت برند تجاریشرکت اعتباری پیدا می کند که بانکها و موسسات مالی با اطمینان بیشتری وام وتسهیلات مورد تقاضا را به آن اختصاص می دهند. این وام ها می تواند گام مهمی در جهت گسترش سطح فعالیت های شرکت اعم از محصولات یا خدمات آن باشد.

 ۵ – ۴ )  با ثبت برند افراد سرمایه گذار اعم از حقیقی یا حقوقی (سایر شرکت ها) تمایل بیشتری برای همکاری با شرکت پیدا می کنند.

سرمایه گذاران مطمئنا در پی سرمایه گذاری در شرکتی هستند که سود سرمایه گذاری در آن بالا باشد. زمانی که شرکت شما برند خود را ثبت نماید شاهد جذب سرمایه گذاران بیشتری برای همکاری و مشارکتدر فعالیت آن خواهید بود.

همچنین بیشتر شرکت هایی که قصد اعطای نمایندگی دارند و بدین روش می خواهند تعداد شعبات شرکت خود را افزایش دهند بایستی این مهم را در نظر بگیرند که ثبت برند اولین اولویت آنها در دستیابیبه موفقیت و گسترش فعالیت شان است.

مزایای ثبت برند فراوان است و تنها به موارد مذکور محدود نمی شود، این مزایا در بسیاری از منابع ذکر شده و اهمیت این موضوع راخاطرنشان می کند. به عنوان موردی که در این باره نمی توان آن را نادیده گرفت گفته می شود که برند ثبت شده قابلیت نقل و انتقال دارد.

برخی از شرکت ها که مدیران آن تصمیم به انحلال شرکت گرفته باشند در صورتی که برند خود را ثبت نموده اند به هنگام انحلال می توانند آن را به شرکتی دیگر واگذار کنند.

در این باره استقبال از برند شرکت های ورشکسته زیاد نیست اما شرکت هایی که به دلایل دیگر و حتی در اوج معروفیت برند تصمیم به انحلال شرکت می گیرند بسته به محبوبیت برند شان می توانند سود بالایی از واگذاری برند به شرکتی دیگر بدست آورند.

این گفته به معنی محسوب شدن برند به عنوانیک دارای ارزشمند برای شرکت است، دارایی که روز به روز می تواند با تلاش در جهت افزایش کیفیت محصول و خدمات ارزش بیشتر و بیشتری پیدا کند.

 

۶) اعتبار برند ثبت شده چقدر است؟

در ابتدای اقدام به ثبت برند اظهارنامه ای تکمیل می شود که اعتبار برند ثبت شده از تاریخ تکمیل آن آغاز می شود و تا ۱۰ سال ادامه دارد. پساز اتمام این ۱۰ سال به مالک برند فرصت ۶ ماهه ای برای تمدید داده می شود که در صورت عدم اقدام به تمدید، برند مذکور می توان به نام شخص حقیقی یا حقوقی دیگری ثبت شود.


تمدید برند به معنای استفاده انحصاری از آن به مدت دهها سال است که این قدمت سود کلانی را می تواند عاید صاحب برند نماید.

۷) طبقه بندی در ثبت برند

بدون شک اگر در وادی ثبت علامت تجاریو مسائل مربوط به آن وارد شده باشید بسیار دیده اید که گفته می شود برند پیشنهادی باید در طبقه خاص خود منحصر به فرد باشد. اما منظور از این طبقه وطبقه بندی در ثبت برند چیست؟

منظور از طبقه بندی در ثبت برند و علائم تجاری این است که محصولات و کالاها یا خدمات مختلف در طبقه های خاصی قرار می گیرند و ثبت برند مشابه در آن طبقه است که غیرمجاز می شود.

به عنوان مثال:

طبقه اول شامل مواد شیمیایی صنعتی، آزمایشگاهی و همچنین مواد شیمیایی مورد استفاده در عکاسی، کشاورزی، نگهدارنده های غذایی،چسب های صنعتی، رزین های مصنوعی، مواد مورد استفاده در لحیم کاری و آبکاری، ترکیبات دباغی، مواد اطفای حریق و … است.

وقتی یک شرکت تولید کننده مواد شیمیایی صنعتی برند خاصی را به نام خود به ثبت می رساند دیگر هیچ شرکتی فعال در زمینه موارد مذکور در طبقه اول مجاز به ثبت برند مشابه به آن نیست.

طبقه دوم شامل رنگ ها، لاک ها، روغن ها، مواد ضد زنگ، صمغ های طبیعی، چاپگرها، مواد تثبیت کننده رنگ، ورق های نقاشی و … است

طبقه سوم بیشتر مواد آرایشی و بهداشتی را شامل می شود.

طبقه بندی خدمات نیز در دسته بندی های مختلف خدماتی چون خدمات ساختمانی، تعمیرات و نصابی را از خدمات بیمه و امور مالی و پولی مجزا ساخته است. این یک نمونه  از طبقه بندی در انواع خدمات می باشد که به عنوان مثال برای درک مطلب بیشتر آورده شده است.

در قانون تجارت کشور طبقه بندی علامت تجاری در ۴۵ طبقه صورت گرفته است که طبقات ۱ تا ۳۴ مخصوص محصولات و کالاها و طبقات ۳۵ تا ۴۵ طبقات مخصوص خدمات هستند. برای اطلاع از جزئیات طبقه بندی های مختلف می توانید به منابع مربوطه مراجعه و یا با کارشناسان ما در موسسه ثبت شرکت کاج تماس حاصل نمایید.

لازم به ذکر است که برخی افراد در مراجعه به منابع مربوط به طبقه بندی کالاها و خدمات نمی توانند صنف مورد نظر خود را بیابند؛ به یاد داشته باشیدکه هر یک از مواردی که در طبقه خاصی قرار می گیرند خود دارای زیر شاخه هایی هستند که ممکن است فعالیت مورد نظر شما در زیر مجموعه وجود داشته باشد.


۸) مراحل ثبت برند در چند گام ساده

گام نخست جهت اقدام به ثبت برند افزایش دادن آگاهی و اطلاعات در این زمینه است. اینکه مراحل ثبت برند کدامند؟ مدارک لازم جهت ثبت برند کدامند؟ هزینه ثبت برند چقدر است؟ مدت زمان ثبت برند و علائم تجاری چقدر است؟ برند طراحی و انتخاب شده چگونه بایدباشد؟ و بسیاری سوالات دیگر که تا به پاسخ آنها نرسید نمی توانید گام موفقیت آمیزی در زمینه بردارید.

ما در موسسه ثبت کاج، علاوه بر راهنمایی، مشاوره قبل از اقدام به ثبت برند،نکات لازم در مورد انتخاب و طراحی برند را نیز یاد آور می شویم تا در کنارداشتن برندی خلاقانه و جذاب کسب و کار بی نظیری را رقم بزنید.

 

گام اول) استعلام برند قبل از ثبت

پس از ورود به پروسه ثبت برند و یافتن آگاهی لازم در مورد آن زمانی که برند پیشنهادی طراحی و تهیه شد بهتر است استعلام برند قبل از ثبت صورت گیرد تا در صورت وجود هرگونه مشکلی اقدام به ایجاد تغییرات در آن انجام شود.

توجهداشته باشید اگر در طبقه ای که قصد ثبت برند در آن را دارید برندهای مشابهی پیش از این ثبت شده باشند برند پیشنهادی شما ریجکت خواهد شد.

این عدم تشابه را پیش از اقدام به ثبت هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین می توان استعلام کرد. استعلام برندقبل از ثبت درصد موفقیت شما در ثبت آن برند را نشان می دهد. با اطلاع از این موضوع می توانید بدون صرف وقت و هزینه زیاد در صورت وجود تشابه اقدام به تصحیح و ایجاد تغییر در برند پیشنهادی خود نمایید.

استعلام آنلاین از طریق مراجعه به وب سایت موسسه ثبت کاج پیشنهادی است که بدون صرف هزینه اضافی این کار را برای شما تسهیل می کند برای استفاده ازسامانه استعلام آنلاین برند قبل از ثبت به هیچ گونه تخصص حقوقی نیاز ندارید.

 

گام دوم) آماده کردن مدارک مورد نیاز

در رابطه با مدارک مورد نیاز برای ثبت برند به ادامه همین متن بروید تا به طور مفصل از توضیحات مربوطه برای جمع آوری مدارک مورد نیاز استفاده کنید. اسکن این مدارک باید ابتدا هنگام نام نویسی در سایت اداره مالکیت بارگذاری گردد. فقط بعد از تایید اولیه برند در سایت است که باید نسخه فیزیکی مدارک را تحویل اداره ثبت بدهید و تا قبل از آن نیاز نمی باشد.

 

گام سوم) ثبت اظهارنامه در سایت اداره مالکیت

پس از آماده سازی مدارک لازم در حقیقت آغاز پروسه ثبت برند تجاری از اینجا شروع می شود که وارد وب سایت مالکیت معنوی کشور می شوید. با ورود به بخش ثبت اظهارنامه برند (یا علامت تجاری) اقدام به تکمیل اظهارنامه می کنید.

در اینجا لازم است برخی مدارک از جمله کپیشناسنامه، کپی کارت ملی، جواز فعالیت، نمونه برند پیشنهادی در اندازه ۶*۶ سانتی متر و در صورت ثبت برند لاتین، کارت بازرگانی خود را در سیستم آپلود نمایید.

 

گام چهارم) پرداخت هزینه اظهارنامه در سایت

پس از اقدام به تکمیل اظهارنامه، بایستی هزینه مربوطه به ثبت اظهارنامه را نیز پرداخت کنید تا سامانه اظهارنامه شمارا ثبت و روند بررسی پرونده شما را آغاز کند. سپس فرمی به شما داده می شودکه حاوی اطلاعات کاربری است.

با مراجعه مجدد به سامانه مالکیت معنوی میتوانید با وارد کردن اطلاعات فرم، نام کاربری و پسورد خود را دریافت کنید.حفظ این اطلاعات جزو ملزومات مراجعات بعدی شما به شمار می آید.

 

گام چهارم) چاپ آگهی تقاضای ثبت در روزنامه رسمی

پس از بررسی اظهارنامه شما در مدت ۱۰ الی ۱۵ روز، در صورتی که ثبت برند شما بلامانع تشخیص داده شود، درخواست ثبت برند شما به روزنامه رسمی ارسال می شود. در اینجا بایستی هزینه روزنامه رسمی برای آگهی درخواست ثبت برند رابپردازید.

چاپ آگهی مورد نظر در روزنامه رسمی و ارسال آن به آدرس شما ممکن است حدود یک هفته به طول میانجامد.

چاپ آگهی درخواست ثبت برند بدین سبب صورت می گیرد که هر شخص حقیقی یا حقوقی نسبت به ثبت آن اعتراض داشته باشد حقوق مدنی وی اجازه اعتراض به ثبت را می دهد. در قاون تجارت کشور ما یک ماه بدینمنظور فرصت داده می شود. پس از یک ماه در صورتی که هیچ اعتراضی از طرف شخصثالث صورت نگرفت، شما می توانید اصل مدارک را به اداره ثبت برند به صورت فیزیکی تحویل دهید.

 

گام پنجم) مراجعه حضوری به اداره مالکیت

در صورتی که شخصی نسبت به ثبت برند شما اعتراض نداشته باشد، بعد از گذشت۳۰ روز از چاپ روزنامه رسمی، اظهارنامه ثبت شده  از طرف کارشناسان مورد تایید واقع می شود.

این موضوع به صورت پیامکی به اطلاع شما خواهد رسید. پس از دریافت پیامک تایید لازم است به صورت حضوری به اداره مالکیت معنوی کشور مراجعه نمایید و اقدام به تشکیل پرونده کنید. به یاد داشته باشید که بایستی اصل یا کپی برابر اصل شده تمامی مدارکی را که به هنگام ثبت آنلاین اظهارنامه آپلود کرده اید به همراه داشته باشید.

 

گام ششم) تحویل گرفتن سند برند

مرحله نهایی تحویل گرفتن سند برند است. پس از چاپ دو روزنامه رسمی، یک نسخه از این دو روزنامه را بایستی به همراه اظهارنامه ثبت برند و نمونه برند ۶*۶ (۱۰ نسخه) به اداره مالکیت معنوی ببرید و با ارائه رسید، غول مرحله آخر را شکست و سند برند ثبت شده را تحویل بگیرید.

با استفاده از خدمات موسسات خدماتچون موسسه ثبت کاج دیگر نیازی نیست که خود اقدام به طی این مراحل کنید یا حضورا به مرکز مالکیت معنوی کشور بروید بلکه تمامی امور اداری، پرداخت هزینه های روزنامه رسمی، حق ثبت و تشکیل پرونده توسط کارشناس حقوقی انجام می شود.


۹) مدارک مورد نیاز برای ثبت برند:

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند در صورتی که به نام شخص حقیقی باشد با مدارک لازم برای ثبت برند به نام اشخاص حقوقی و شرکت ها متفاوت است.

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی متقاضی ثبت برند:

 • کپی برابر اصل شده شناسنامه شخص حقیقی
 • کپی برابر اصل شده کارت ملی شخص حقیقی
 • کپی برابر اصل شده کارت بازرگانی (در صورت لاتین بودن برند پیشنهادی)
 • کپی برابر اصل شده مجوز فعالیت
 • اطلاعاتی از قبیل آدرس، کد پستی، آدرس الکترونیکی، شماره تلفن همراه و شماره تلفن ثابت شخص حقیقی

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی متقاضی ثبت برند:

 • کپی برابر اصل شده شناسنامه تمام افرادی اعم از مدیران، سهامداران یا شرکا که در شرکت مورد نظر حق امضا دارند.
 • کپی برابر اصل شده کارت ملی تمام افرادی اعم از مدیران، سهامداران یا شرکا که در شرکت مورد نظر حق امضا دارند.
 • کپی برابر اصل شده مجوز فعالیت
 • کپی روزنامه رسمی که ثبت شرکت در آن آگهی شده است
 • کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت
 • کپی برابر اصل شده کارت بازرگانی (در صورت لاتین بودن برند پیشنهادی)
 • اطلاعاتی از قبیل آدرس، کد پستی، آدرس الکترونیکی، شماره تلفن همراه و شماره تلفن ثابت افرادی که در شرکت حق امضا دارند.

منبع: ثبت برند کاج

(1) نظر

ثبت شرکت دامپروری

يکشنبه هجدهم 12 1398

ثبت شرکت دامپروری

دامپروریشاخه ای از کشاورزی است که به پرورش دام می پردازد و برای تهیه گوشت، فیبر، شیر، تخم مرغ یا سایر محصولات مفید خوراکی و پوشاکی کمک می کنند و این محصولات را برای مردم به ارمغان می آورند. که نیازمند مراقبت هایی هستند که برخی از آن ها شامل مراقبت روزانه، پرورش انتخابی و پرورش دام و نگهداری آن ها می شود.

دامداری دارای تاریخچه بسیار طولانی و غنی در سرزمین های مختلف از جمله ایران است، زمانی که حیوانات در ابتدا اهلی بودند، حدود ۱۳۰۰۰ سال قبل از میلاد، کشاورزی از محصولات اولیه و فعالیتی بود که با آن روزگار می گذراندند. در زمان تمدن های اولیه مانند مصر باستان، گاو، گوسفند، بز در مزارع افزایش یافت. تغییرات بزرگی در زمانی رخ داد که حیوانات دنیای قدیم به جهان جدید منتقل شدند و سپس در انقلاب کشاورزی قرن هجدهم، زمانی که حیوانات مانند گاو و گوسفند به سرعت توسط کشاورزان برای تولید محصولاتی مانند گوشت، شیر و پشم مورد پرورش قرار گرفتند.

البته امروزه پرورش آبزیان، ماهیان، قارچ ها و نگهداری از زنبورها و کرم های ابریشم نیز بسیار گسترده شده است. جهت مشاهده نحوه ثبت برند قارچ کلیک کنید
دامداری مدرن بر سیستم های تولیدی متکی است و البته باید نوع زمین و مکان نگهداری نیز مناسب باشد. در بخش های پیشرفته ای از جهان که در آن برای مثالگوساله های گوشتی در دستگاه های فیدری با چگالی بالا نگهداری می شوند.

اکثر دام ها گیاه خوار هستند. نشخوارکنندگان مانند گاو و گوسفند برای تغذیهبا چمن سازگار می شوند؛ آنها می توانند علوفه را در خارج از منزل یا به طور کامل یا بخشی از جیره های موجود در انرژی و پروتئین مانند غلات پخته شده تغذیه کنند.

دامداری فشرده، تاثیر بسزایی روی محیط زیست می گذارد که هم مفید می تواند باشد و هم می تواند اثر سوء داشته باشد. از فوایدی که برای محیط زیست می توند داشته باشد این است که حدود یک سوم زمین های خنثی و بدون کاربرد را مفید می کند و از این زمین ها برای چرای دام و تهیه غذای خود استفاده می کنند و این زمین ها را اشغال و استفاده می کنند و باعث از بین رفتن زیستگاهو انتشار گازهای گلخانه ای در سراسر جهان می شود که از کاربرد های بسیار مفید آن است. از قرن ۱۸ ام مردم به طور فزاینده ای در مورد رفاه حیوانات مزرعه نگران هستند و قوانین و استانداردها در واکنش به طور گسترده ای اعمالمی شود.

به طور سنتی، حیوانات بخشی از زندگی مردم و شغل کشاورزی آن ها شده است که نه تنها مواد غذایی مورد نیاز خانواده را تولید می کند بلکه سوخت، کود، لباس، حمل و نقل و مایحتاج مالی خانواده را از طریق فروش محصولات خود تامینو تولید می کند. کشتن حیوانات برای تامین غذا استفاده دیگری است که می توانند از دام های خود داشته باشند وتا زمانی که امکان پذیر باشد از محصولات آن مانند پشم، کرک، گوشت، تخم مرغ، شیر و غیره را در زمانی که دام سالم است بهره برداری می کنند و به فروش می رسانند. در سیستم سنتی کشت و زرع، مردم و دام در فصل پاییز و زمستان به طور فصلی نقل مکان می کنند.

سیستم های گسترده نگهداری را به اراده یا تحت نظارت سازمان محیط زیست برای حفاظت از دست شکارچیان قرار می دهند. سیستم های گاو داری مشابه برای گوسفند، گوساله، گوزن، شترمرغ و غیره استفاده شده است.

شما می توانید با دانش و مهارت مدیریتی به پرورش دام بپردازید و با توجه بهسودی که در این صنعت موجود می باشد بتوانید برای خود و افراد دیگر و جوانان کارآفرینی کرده و به سود بالایی دست پیدا کنید. شما باید در این راهاز دانش های روز و استاندارد استفاده کنید تا بتوانید پروانه بهره برداری بهداشتی دریافت کرده و به استاندارد ملی دست پیدا کنید.

باتوجه به خوراکی هایی که از محصولات دامی به دست می آید مانند گوشت، شیر، کره، پنیر و انواع روغن های حیوانی میان مردم محبوبیت بسیار بالایی دارند وافراد برای تامین غذای روزانه خود از این محصولات استفاده می کنند پس ثبت این شرکت قطعا با سوددهی و کابری بالا خواهد بود حتی از محصولات دامی می توانید برای مصارف دیگر نیز به فروش برسانید.
برای ثبت شرکت دامپروری دارای شرایط لازم باشید و سپس مدارک مربوطه را برایسازمان ارسال کنید و درخواست ثبت شرکت بدهید که بهتر برای این کار از شرکتهای ثبتی کمک بگیرید تا به کار شما سرعت بدهند و در زمان کوتاه‌تری به امورتان رسیدگی شود.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت دامپروری:

۱٫تکمیل و امضای اساسنامه شرکت
۲٫تکمیل و ارسال اظهارنامه شرکت
۳٫دو نسخه از صورتجلسه هیئت موسسین
۴٫مدارک هویتی و شناسایی اعم از تصویر کارت ملی و شناسنامه برای اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل اگر عضو هیئت مدیره نباشد الزامی است.
۵٫مدارک تحصیلی اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل اگر عضو هیئت مدیره نباشد الزامی است.

۷٫تامین حداقل سرمایه به ارزش۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال معادل صد هزار تومان.

شرکت های دامپروری را می توانید در ۲ قالب سهامی خاص و مسئولیت محدود ثبت کنید. با این تفاوت که اگر بخواهید شرکت را در قالب مسئولیت محدود در امور ثبت شرکت ها، به ثبت برسانید یکی از شرایط پذیرش درخواست شما این است که وجود حداقل دو سرمایه گذار برای ثبت این نوع شرکت الزامی است و سایر مدارک وشرایط ثبت شرکت سال 98  همانند شرکت با قالب سهامی خاص می باشد و با آن یکسان است.
برای عملی کردن و ثبت شرکت خود با هر موضوع فعالیت و هر کدام از انواع شرکتقابل ثبت، ما به شما کمک خواهیم کرد در این مقاله سعی بر این داشتیم تا همه موارد را برای شما یادآوری کرده و به شما آگاهی کامل بدهیم. شما در صورت وجود هر گونه ابهام و سوال در زمینه ثبتی می‌توانید با مشاورین خبره ما در موسسه ثبت شرکت میزان این زمینه تماس بگیرید تا گام به گام ثبت شرکت، شما همراه شما باشند وبه انجام کارتان سرعت بدهند.

(0) نظر

ثبت شرکت قالیبافی و ثبت برند | ثبت شرکتها

يکشنبه بیستم 11 1398

برای ثبت شرکت قالیبافی چه باید بکنیم؟ آیا ثبت شرکت قالیبافی نیاز به مجوز دارد؟ ثبت برند قالیبافی چطور، برای پاسخ به این سوالات با ما همراه باشید.


قالی به نوعی فرش گفته می شود که از پشم، ابریشم و یا پنبه پدید می آید این لغت برگرفته از نام شهری در ارمنستان می باشد که ابتدا افراد چادرنشین زیراندازهایی را با توجه به آب و هوا درست می کردند که بعدها به عنوان فرش از آن نامبرده شد. هنرهای قالیبافی شامل طراحی، نقاشی، صنایع دستی و غیره... می باشد.

حال کمی به تاریخچه قالیبافی می پردازیم تا اطلاعتان در این زمینه افزایش یابد محققان راجعه به تاریخ پیدایش فرش اطلاعات کافی را نیافتند ولی به این نتیجه رسیده اند که هنرهای گوناگونی مانند گلیم بافی، جاجیم بافی و غیره منجر به پیدایش قالی بافی شده است. فرش های اولیه از طرح های بسیار ساده ای که در ذهن خطور می کند به وجود آمده اند بسیاری از این پژوهشگران معتقداند که قالیبافی ابتدا در مصر به وجود آمده است و اولین فرش دستبافتی به نام فرش پازیریک در سال ۱۹۴۹ یافته شده است اما برخی دیگر مخالف این موضوع هستند و می گویند که اولین فرش در سواحل رود نیل یافته شده است بنابراین سرچشمه ی اولیه برای قالیبافی ایران است.

 شاید برای افراد سوال پیش آید که آیا الان قالیبافی سود دارد یا خیر؟ اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم می توانیم بگوییم که اگر سرمایه اولیه شما ۸ میلیون تومان باشد می توانید این کار را از خانه شروع نمایید حال اگر همین درآمد اولیه را نیز نداشته باشید می توانید در مراکز مربوطه دوره های قالیبافی را به مدت سه ماه بطور رایگان بگذرانید و پس از اتمام دوره های آموزشی با مراجعه به وزارت صنعت و معدن وام دریافت نمایید و کسب و کار خود را شروع کنید. زمانی که با این پول قالی را به پایان رساندید در انتها می توانید با قیمت بالاتری آن را به فروش برسانید حال با استفاده از این پول به دست آمده شما می توانید یک کارگاه برای خود به راه اندازید. وزارت صنعت و معدن و سازمان های دیگر نمایشگاهی را برای شما فراهم می کند تا بتوانید قالی خود را در آن جا به فروش رسانید.
پس از گذر زمان فرش های ایرانی به دلیل طرح، جنس و رنگ و هنر بافندگی که افراد بر روی قالی نمایان کرده اند مورد توجه مردم قرار گرفته است و باعث مشهوریت در این زمینه شده است بنابراین افراد برای شروع حرفه ای کسب و کار خود در این زمینه ابتدا باید شرکت خود را ثبت نماید تا بتواند بصورت قانونی به کار خود ادامه دهد و از مزایای آن بهره برد در ادامه به مدارک و چگونگی ثبت این نوع شرکت می پردازیم بنابراین تا انتها مقاله با ما همراه باشید.

مدارکی که برای ثبت شرکت قالیبافی لازم است به شرح زیر می باشد:

-ارائه کارت پایان خدمت و یا معافیت برای آقایان (زیر ۳۵ سال)
-کپی کارت ملی و تمامی صفحات شناسنامه
-چهار قطعه عکس ۴*۳
-کپی مدارک برای نشان دادن صاحب زمین بودن و عدم مانع برای شروع فعالیت
-ارائه قراردادی که بین صاحب کارگاه و بافنده بسته شده است.
-ارائه کپی آگهی ثبت شرکت، اساسنامه و آخرین مصوبه هیئت مدیره
-صاحب کارگاه باید فرم تعهدنامه کارگاه را تکمیل نماید.
-برای احداث کارگاه باید طرح توجیهی ارائه دهند.
-ارائه مدارک برای نشان دادن سوابق کافی و داشتن مهارت در این زمینه
-ارائه تعهد برای داشتن توانایی مالی برای اخذ تسهیلات مالی از سیستم بانکی و اجرای طرح

متقاضیان برای ثبت شرکت خود ابتدا باید نوع فعالیت خود را تعیین نمایند و شرکت خود را بصورت سهامی خاص و یا با مسئولیت محدود به ثبت رساند حال چگونگی ثبت و مدارک را مورد بررسی قرار می دهیم:

ثبت شرکت قالیبافی در قالب سهامی خاص

شرکت سهامی خاص نوعی شرکت بازرگانی است که سرمایه مورد نظر به سهام تبدیل شده و مسئولیت صاحبان به مبلغ سهام بستگی دارد و برای نام این شرکت باید سهامی خاص ذکر شود. مدت زمانی که برای ثبت اینگونه شرکت بطول می انجامد حداقل ۲۰ روز کاری می باشد.
شرایط لازم برای ثبت شرکت قالیبافی در قالب سهامی خاص:
-حداقل از سه عضوء و دو بازرس تشکیل می باشد.
-حداقل سرمایه یک میلیون ریال است.
-حداقل ۳۵ درصد از سرمایه نقدا پرداخت شود.

مدارک ثبت شرکت قالیبافی سهامی خاص:

-کپی شناسنامه و کارت ملی کلیه ی افرادی که در شرکت فعالیت می کنند.
-گواهی عدم سوء پیشینه
-کپی اقرارنامه به همراه امضاء سهامداران
-زمانی که توسط موکل مراحل انجام شود نیاز به وکالتنامه است.
-در صورت مجوزی بودن عنوان، اخذ مجوز ضروری است.
ثبت شرکت قالیبافی در قالب مسئولیت محدود: نوعی شرکت است که مسئولیت سهامداران در مورد بدهی های شرکت، محدود به مبلغ سرمایه گذاری در شرکت می باشد.
شرایط ثبت شرکت قالیبافی با مسئولیت محدود:
-حداقل از دو عضو تشکیل شود.
-حداقل سرمایه یک میلیون ریال است.
-کل سرمایه باید پرداخت شود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت قالیبافی با مسئولیت محدود:

-کپی شناسنامه و کارت ملی کلیه ی افرادی که در شرکت فعالیت می کنند.
-گواهی عدم سوء پیشینه
-کپی اقرارنامه به همراه امضاء سهامداران
-دو نسخه فرم تقاضانامه به همراه امضاء سهامداران
-دو نسخه فرم اساسنامه به همراه امضاء سهامداران
-اخذ مجوز، زمانی که عنوان مربوطه نیاز به اخذ مجوز را داشته باشد.

برای ثبت شرکت قالی بافی باید مراحل زیر را طی نماییم:

ابتدا بصورت اینترنتی فرم مربوطه را تکمیل نموده و پس از تایید باید کلیه ی مدارک نامبرده را به اداره مربوطه تحویل دهید. زمانی که کارشناسان مدارک را تایید نمودند باید نام شرکت را انتخاب نموده و حداقل ۵ نام را به الویت ارائه دهید تا مراحل بصورت قانونی انجام گیرد و در روزنامه تاسیس ثبت شود. اگر می خواهید این مراحل از کارتان در زمان کمتری صورت گیرد و یا زمانی کافی برای پیگیری مراحل ثبت شرکت خود را ندارید می توانید تمامی امور ثبتی خود را به تهران ثبت سپرده تا در کمترین زمان شرکتتان به ثبت رسد. شرکت تهران به همراه کادری مجرب آماده ارائه خدمات برای شما متقاضیان می باشد.

منبع: ثبت شرکت کاج


(0) نظر

ثبت شرکت در تهران

دوشنبه هفتم 11 1398

ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت در تهران چگونه است؟ برای ثبت شرکت در تهران چه مدارکی مورد نیاز است و چه مراحل و شرایطی دارد؟ با ما همراه باشید.

ممکن برای بسیاری از افرادی که قصد کارآفرینی و یا تجارت دارند سوال پیش آید که چرا باید شرکتشان را ثبت کنند؟ چه دلیل و اهمیتی وجود دارد که اشخاص را ملزم به ثبت می کند؟

برای پاسخ به این سوال باید متذکر شویم که افراد سودجوی بسیاری هستند که از نام و شرکت هایی که در حال توسعه و موفق هستند کپی برداری می کنند ممکن است شما در فعالیت خودتان بسیار موفق بوده و مشتریان و مخاطبان از محصولات و خدمات شما رضایت داشته باشند و این افراد با سوء استفاده از این موضوع و آگاه بودن از اینکه شرکتتان ثبت نشده است اقدام به کپی برداری می کنند و نامی مشابه شرکت شما را انتخاب و ان را به ثبت می رسانند قانون در چنین واردی حق را به اشخاصی می دهد که دارای سند هستند و شخصی که شرکت قانونی و ثبت شده داشته باشد برنده خواهد بود. همچنین با ثبت شرکت از شخص حقیقی به شخصیت حقوقی تبدیل شده و دارای اعتبار حقوقی و قانونی می شوید و جایگاه مناسبی پیدا می کنید.

زمانی که شرکت به ثبت می رسد دارای شماره ثبت و شناسه ای مشخص می شود که آن ها را در نظر مشتریان معتبرتر و دارای ارزش می کند.

 تهران به عنوان پایتخت کشور از مهمترین مراکز تجاری کشور شناخته می شود که تمامی منابع را در خود جای داده است و به دلیل دسترسی هایی که دارد بسیاری از سرمایه گذاران شرکت خود را در تهران به ثبت می رسانند. شرکت تهران ثبت یکی از بزرگترین شرکت های حقوقی متشکل از وکلای مجرب می تواند شما را در این امر راهنمایی کند.

 

طبق گزارش و نتایجی که وجود دارد مناطق ۳ و ۶ تهران یکی از مهمترین مراکزی است که می تواند بهترین منطقه برای انجام فعالیت های تجاری باشد و بسیاری از شرکت های تجاری در این نقطه از شهر وجود دارند.

 

تهران دارای ۲۲ منطقه مختلف و ۱۲۲ ناحیه شهری می باشد که مدیریت تقسیم بندی های آن را ساده تر کرده است زیرا تهران بزرگترین کلان شهر کشور است که دارای مراکز تفریحی، تاریخی، مذهبی و به خصوص سیاسی است و تمامی ادارات و سازمان های دولت در این شهر مستقر شده است. البته همین ویژگی ها منجر به اهمیت شهر تهران و رونق تجاری – اقتصادی آن شده است. جهت ثبت شرکت در غرب تهران با ما تماس بگیرید.

 

بسیاری از افراد برای اشتغال و راه اندازی کسب و کار خود به تهران مهاجرت می کنند تا بتوانند مبادلات با سایر شهرها را با سهولت بیشتری انجام دهند که این امر موجب شده تا در این شهر انواع گروه های قومی و قبیله ای وجود داشته باش.

با توجه به اینکه تهران مهمترین کانون اقتصادی ایران محسوب می شود ولی فعالیت اقتصادی بین المللی نقش فراوانی در تعداد شاغلیت آن ندارد  بیکاری جوانان تحصیل کرده در این شهر به اوج رسیده است. تهران دارای دو فرودگاه بزرگ کشور یعنی فرودگاه بین المللی امام خمینی و فرودگاه مهرآباد می باشد.

 تهران دارای مناطق گردشگری بسیاری از جمله :

•کاخ سعدآباد

•انواع موزه های ملی ، نظامی، اسلحه، موزه باغ ملی و گیاهان و غیره

•موزه و برج آزادی

•برج میلاد

•پارک حیوانات و حشرات غول آسا ( پارک ژوراسیک)

•خانه موزه مقدم

•عمارت مسعودیه

•باغ موزه بهارستان، نگارستان

•کاروانسرای خانات

•خانه کاظمی

•مدرسه دارالفنون

•باغ موزه قصر

•قنات آب، شهرک امید

 مرکز اصلی اداره ثبت شرکت ها در تهران قرار دارد که برای ثبت شعبه موسسه غیر تجاری خارجی یا دریافت و ثبت نمایندگی موسسه غیر تجاری خارجی باید از طریق شعبه تهران اقدام کنید.

انواع شرکتها

•شرکت های تجاری

•شرکت های اقتصادی

•شرکت های تولیدی

•شرکت های دارویی

•شرکت های صنعتی

•شرکت های کشاورزی

•موسسه های آموزشی و حقووقی

•و غیره

 مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در قالب مسئولیت محدود

 ۱٫اساسنامه شرکت با ذکر موضوع و نحوه خدمات

۲٫ارائه شرکتنامه شرکت

۳٫ارائه اظهارنامه مالیاتی که توسط سازمان بازرس

۴٫ارائه اقرارنامه شرکت

۵٫ارائه مدارک شناسائی مانند کارت ملی و شناسنامه برای اعضای هیئت مدیره

۶٫ارائه گواهی سوء پیشینه برای اعضای اصلی شرکت

برای ثبت شرکت مسئولیت محدود کلیک کنید

 

مدارک ثبت شرکت در قالب سهامی خاص

 •ارائه اساسنامه شرکت شرکت سهامی خاص

•ارائه اظهارنامه

•ارائه اقرارنامه

•ارائه مدارک شناسایی مانند کارت ملی و شناسنامه هیئت مدیره

•ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

نکته: گواهی عدم سوء پیشینه کیفری توسط مراکز پلیس +۱۰ ، اداره پست و یا سایر نهاد های مرتبط صادر می شود. ( گواهی سوء پیشینه از زمان صدور تا مدت یک ماه معتبر می باشد و پس از این زمان از اعتبار ساقط شده و باید نسبت به دریافت مجدد آن اقدام نمایید.)

•ارائه آدرس شرکت همراه کدپستی که باید مطابق با یکدیگر باشد.

•تامین ۳۵ درصد از سرمایه شرکت ارائه فیش بانکی آن

 هزینه ثبت شرکت چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت در ایران با پرداخت روزنامه رسمی از 700 هزار تومان به بالا می باشد

جهت استعلام هزینه ثبت شرکت کلیک کنید


 

(0) نظر
X